با سلام
-
امروز تغییراتی در سرور داده شد که باید مشتریان عزیز هم در جریان این مسائل قرار بگیرند.

مسئله اول:
با توجه به مشکلاتی که در برخی سایت ها بخاطر عدم تنظیمات مناسب دسترسی فایل ها و... پیش آمده بود کلیه فایل های درون هاست ها رو به سطح دسترسی 644 و کلیه فولدر ها به سطح دسترسی 755 تغییر داده شدند.
برای افزایش  امنیت سایت های وردپرس و مای بی بی و ...  هم سطح دسترسی فایل های کانفیگ و ... که به صورت مستقیم برای بازدید کننده و مدیر سایت لود نمی شوند به سطح دسترسی 640 تغییر داده شدند.

مسئله دوم:
بر روی سایت های ورد پرس در طی این چند ماه شاهد حملات شدید بر روی یکی از فایل ها برای دیداس  سایر  سایت ها بودیم که به دلیل غیر ضروری بودن این فایل  دسترسی به آن از طریق  وبسرور مسدود گردید.

xmlrpc.php

در صورتی که نیاز به این فایل دارید آن را تغییر  نام داده و استفاده نمایید.


مسئله سوم

متاسفانه برخی از سایت ها دارای فایل های  لاگ و ایمیل بسیار زیادی بودند که در زمان بک آپ گیری  باعث طولانی تر شدن مدت بک آپ گیری و فشار بیشتر بر روی پردازنده و هارد میشدند بعنوان مثلا هاستی بیش 120 هزار ایمیل در فضای هاست ذخیره کرده بود یا هاستی حجم لاگ سی پنل اش 1.5 گیگ بود که هم برای بک آپ هم هم ریستور بک آپ مشکلاتی ایجاد خواهد کرد .
اینگونه فایل ها از روی سرور با هماهنگی برخی مشتریان حذف شد . با صرف  10 دقیقه  وقت در هر ماه اینگونه فایل های اضافی را حذف کنید مطمئنا در صوتی که تمامی مشتریان اینکار را انجام دهند کیفیت سرویس ها بخاطر کاهش فشار بر روی هارد افزایش خواهد یافت.

مسئله چهارم
برخی کاربر فایل های بسیار زیادی در سطل آشغال هاست دارند بدون اینکه از آن مطلع باشند.
سی پنل فرایند حذف فایل ها رو در دو مرحله انجام میدهد هیچ فایلی بعد از پاک کردن اولیه از هاست به صورت کامل پاک نیمشود و مانند ویندوز به سطل آشغال منتقل می شود.

برای پاکسازی این فایل ها باید در تنظیمات فایل منیجر  گزینه زیر را تیک بزنید
Show Hidden Files (dotfiles)

بعد به  مسیر زیر رفته و فایل ها را پاک کنید

public_html/.trash

 


Monday, March 21, 2016

« برگشت